WSMiP UŁ przyłącza się do zbiórki świec i stearyny dla żołnierzy ukraińskich

Szanowni Państwo,

Poruszeni poniższym apelem przyłączamy się do zbiórki stearyny dla żołnierzy ukraińskich, prowadzonej na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UŁ.

Zwracam się z apelem o przekazanie zbędnych świec lub stearyny, na potrzeby wydziałowej zbiórki w holu budynku przy ul. Narutowicza 59a obok portierni został wystawiony pojemnik, do którego proszę wkładać świece lub stearyny. Zbiórka będzie prowadzona do dnia 13 lutego włącznie, następnie zebrane dary zostaną przewiezione na Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, skąd trafią na Ukrainę.

Serdecznie proszę Państwa o wszelką pomoc w tym zakresie.

Ryszard Machnikowski, dziekan WSMiP UŁ

Szanowni Państwo,

Nasz kolega z Ukrainy, w imieniu żołnierzy walczących na froncie, prosi o stearynę. Wykorzystując tekturę i puszki po konserwach, robione są z niej źródła świata i ciepła.

kolarz ze świecami

Poruszeni tak prostą, a jednocześnie niezwyczajną prośbą, uruchamiamy zbiórkę stearyny. Być może posiadacie Państwo zbędne resztki świec pozostałych po świętach, albo po prostu świece, które kolorem lub zapachem nie przypadły nam do gustu. W holu budynku A, zostanie wystawiony karton, w którym będzie można je pozostawić. Na ukraińskim froncie są bardzo potrzebne.

Dotarliśmy również do taniego źródła stearyny: 5 zł za 1 kg (regularna cena 18-25 zł za 1 kg). Za dotychczasowe zebrane pieniądze udało się jej kupić całkiem sporo i właśnie jest transportowana do Ukrainy:

worki ze stearyną

Gdyby ktokolwiek z Państwa zechciał wesprzeć akcję finansowo, bardzo proszę o kontakt mailowy: magdalena.blazewicz@biol.uni.lodz.pl

Pozdrawiam,

Magda Błażewicz